پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ , Saturday 16 October 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 14377
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  نماینده مردم رامسر در مجلس:

  وضعیت نظام بانکی کشور آشفته است/ ظرفیت های زیادی برای اشتغال در کشور وجود دارد

  نماینده مردم شهرستانهای تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: وضعیت نظام بانکی کشور آشفته است زیرا برخی از مؤسسات و بانک های خصوصی با وعده سود فراوان ضربه های جبران ناپذیری بر اقتصاد جامعه وارد کردند و تنها راه خروج از این شرایط، تخصیص سرمایه برای توسعه است.

  به گزارش رامسرنوین، شمس ‎ اله شریعت‌نژاد در گفت وگویی اظهار کرد: در شرایط کنونی که دولت با چالش های مدیریتی گوناگونی رو به رو است، همدلی و اتحاد عمومی در جامعه باید ایجاد شود.

  وی مشکلاتی مانند بیکاری، بازنشستگی، نظام بانکی، بودجه، محیط زیست و آب را از چالش های مدیریتی پیش روی دولت دانست و تصریح کرد: مشارکت قوای سه گانه در این زمینه می‌تواند راه را برای رسیدن به اهداف نظام هموار کند.

  شریعت نژاد با اشاره به برنامه ریزی دولت برای ایجاد یک میلیون شغل در هر سال تاکید کرد: ظرفیت های خالی برای اشتغال در کشور وجود دارد که با مشوق ها و جهت گیری منابع دولت به این سمت، می توان به این مهم دست یافت و این درحالی است که بسیاری از جوامع بزرگ و پیشرفته نتوانسته ‎ اند این هدف را محقق کنند و تنها کشور چین موفق به ایجاد ۶۵۰ هزار شغل در سال شد.

  نماینده مردم تنکابن در مجلس وضعیت نظام بانکی کشور را آشفته دانست و افزود: برخی از مؤسسات و بانک های خصوصی با وعده سود فراوان ضربه های جبران ناپذیری بر اقتصاد جامعه وارد کردند و تنها راه خروج از این شرایط، تخصیص سرمایه برای توسعه است.

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بحران آب در کشور را جدی دانست و تصریح کرد: در برخی نقاط ایران ۱۳۰ متر مکعب بیلان منفی آب وجود دارد و این چالش محیط زیستی بسیار بزرگ برای دولت محسوب می شود.

  خبر: جلال کمالی