پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ , Saturday 16 October 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 14259
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  یادداشت/

  حضور مسافران و معضل ریختن زباله در دل طبیعت رامسر/ جواهرده رامسر قربانی بی فکری برخی گردشگران

  برخی افراد با داشتن فرهنگ نامناسب زباله را در هر جای طبیعت رها کرده و نسبت به طبیعت و زیبایی آن بی توجه هستند که این امر شدیداً مورد انتقاد طبیعت دوستان رامسری است.

  به گزارش رامسرنوین، جواهرده رامسر در فاصله ۲۵ کیلومتری از شهرستان رامسر واقع شده و با داشتن طبیعت زیبا و آب و هوای مناسب سالانه پذیرای گردشگران و مسافران زیادی است.

  امروزه استفاده از طبیعت و آب و هوای ییلاقی جواهرده بعنوان یکی از پرطرفدار ترین مکانهایی است که گردشگران و مسافران به آنجا رجوع می کنند.

  استفاده نامناسب بشر از جنگلها و طبیعت جواهرده که با ریختن زباله و آلوده کردن آن باعث آسیب پذیری و از بین بردن زیبایی آن میشود که لزوم استفاده مناسب از طبیعت خدادادی باید مورد توجه قرار گیرد.

  برخی افراد با داشتن فرهنگ نامناسب زباله را در هر جای طبیعت رها کرده و نسبت به طبیعت و زیبایی آن بی توجه هستند که این امر شدیدا مورد انتقاد طبیعت دوستان و همشهریان است.

  لزوم توجه به پاکسازی و زیبا سازی طبیعت در دستور کار مسئولان قرار داشته و از سوی عوامل مربوطه زباله پاکسازی میشود ولی این به آن معنا نیست که گردشگران زباله را هر کجا که دلشان خواست رها کنند.

  به همت بخشداری و شورای بخش مرکزی رامسر جاده و روستای جواهرده در حال آسفالت است که نشان از درایت بخشدار و دیگر عوامل اجرایی دارد.

  اگر هر شهروند و گردشگر نسبت به ریختن زباله در مکان مناسب اقدام کرده و در پاکسازی طبیعت کوشا باشد دیگر هیچ مشکلی وجود ندارد.

  جواهرده زیبا بهشت طلایی رامسر را دریابیم و آن را پاکیزه نگه داریم.

  یادداشتی از جلال کمالی