پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ , Wednesday 7 December 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 14144
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶ - ۰۴:۱۹
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  یادداشت/ جلال کمالی

  دست اندازها و چاله های جاده جواهرده امان مردم را بریده است/ چه کسی جوابگوی زباله های ریخته شده در جاده جواهرده است

  جواهرده رامسر با داشتن جنگلهای بسیار زیبا و آب و هوای مناسب و پذیرش حداکثری گردشگران با مشکلاتی همچون زباله و چاله های خیابان هایش روبرو است.

  به گزارش رامسرنوین، عدم وجود زیرساختهای مناسب آسفالت و زباله های ریخته شده در طبیعت جواهرده سبب از بین رفتن زیبایی های خاص این منطقه زیبای گردشگری ، توریستی شده است.

  جواهرده رامسر با داشتن جنگلهای بسیار زیبا و آب و هوای مناسب سالانه پذیرای گردشگران و مسافران زیادی به این منطقه است.

  زیبایی های خاص خدادادی با وجود طبیعت بکر و خانه های زیبای ییلاقی جواهرده را به یکی از زیباترین مناطق مورد علاقه بسیاری از مردم جهان تبدیل کرده است.

  با وجود گرمای هوا در فصل تابستان بسیاری از مردم به جهت وجود آب و هوای معتدل به جواهرده عزیمت کرده و در آنجا زندگی می کنند.

  در سال گذشته با انجام پروژه گازرسانی و لوله گذاری به روستاهای بین راهی جواهرده باعث کند و کاری و خرابی قسمت زیادی از آسفالت این منطقه شد که چاله ها و دست اندازهای بسیاری در این مسیر ایجاد کرده است.

  فارغ از آن از ابتدای جاده جواهرده در تمامی مسیر دست اندازها و چاله های فراوانی وجود دارد که با توجه به گذشت چندین ماه روز به روز خرابی آسفالت بیشتر شده و توجه مسئولان امر به این موضوع کمتر می شود.

  بسیاری از مردم با گذر از جاده جواهرده شاهد ریختن زباله ها در کنار جاده و در دل طبیعت هستند که چهره زیبای طبیعت خدادادی را  از بین برده است.

  عدم وجود زیرساختهای مناسب، فقدان وجود سطل های زباله و بی فرهنگ بودن یک سری افراد خاص که به زیبایی طبیعت اهمیت نمی دهند و زباله را در دل جنگل و طبیعت رها میکنند باعث آلوده شدن بهشت زمینی خدا شده است.

  از مسئولین امر انتظار می رود با جدیت تمام نسبت به آسفالت جاده جواهرده و قرار دادن سطل های زباله در نقاط مختلف این جاده نسبت به زیبایی و پاکسازی این مسیر اقدام فوری بعمل آورند.

  یادداشت: جلال کمالی