پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ , Thursday 22 October 2020
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13986
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۴
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > سیاسی > ویژه ها
 •   

  نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری در رامسر:

  مگر مردم با هم قهر هستند که آشتی ملی مطرح می شود؟/ در سایه رهبری عزیز، مردم زیر بار این حرف های بی خود نمی روند

  نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری در مراسم ایام فاطمیه رامسر گفت: در روزهای اخیر پیرامون آشتی ملی صحبت هایی شده است که بی معنی است و باید گفت که مگر مردم ما با هم قهر هستند که این موضوع مطرح می شود؟

  به گزارش رامسرنوین، آیت الله پروایی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در اولین شب از مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) هیات رزمندگان اسلام رامسر ضمن تسلیت این ایام و گرامیداشت شهدای طلاب شهرستان، به اهمیت مقام شهدا اشاره کرد و گفت: شهدا بعد از شهادت در نزد خدا زنده می شوند و روزی می گیرند.

  وی با بیان اینکه اگر عالمی با زبان و قلم خود، کسی را به صراط مستقیم هدایت کند، انگار تمام مردم را احیا کرده است گفت: در مقابل این موضوع، اگر کسی ایمان و اعتقاد شخصی را بگیرد انگار تمامی مردم را گمراه کرده است.

  این سخنران با اشاره به حربه های دشمن و شیاطین برای جدایی جوانان از علما و ولایت گفت: انسان برای دشمن نباید آغوش باز کند و هر زمان مردم از علما فاصله بگیرند، مرگ عالم و مردم فرا می رسد.

  وی با تاکید بر الگو گیری انسان از پیغمبر، اهل بیت(ع) و علما تاکید کرد: حضرت زهرا(س) فقط الگویی برای زنان و خواهران ما نیست بلکه الگویی برای تمام بشریت است و هر کس به حضرت زهرا(س) اقتدا کند در صراط مستقیم قرار می گیرد.

  سخنران مراسم فاطمیه با تاکید بر بهره گیری از الگوهای رفتاری حضرت زهرا(س) نظیر اخلاقی، سیاسی و خداشناسی، به تاثیر خون شهدای مدافع حرم برای آبیاری انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: این شهدا نشان دادند که خداوند به انقلاب و ولایت و مردم نظر دارد که اینها نشانه رحمت و هدایت خداوند است.

  آیت الله پروایی با هشدار در مورد حمله دشمن به شعائر فاطمی و لزوم مراقبت مردم از این امر ادامه داد: تمام همت ما در ایام فاطمیه باید دفاع از شعائر فاطمی باشد که یک نمونه آن عمل به امر به معروف و نهی از منکر است.

  این نماینده مجلس خبرگان با اشاره به شاهکار حضرت زهرا(س) در اقدام به موقع برای دفاع از حق و حضرت امیرالمومنین(ع) تصریح کرد:حضرت زهرا(س) به موقع از ولایت دفاع کرد که معنی بصیرت همین است.

  وی با بیان اینکه امیرالمومنین(ع) نیز با اقدام به موقع در جای پیغمبر اکرم (ص) خوابید و اندکی تعلل نکرد، ادامه داد: مردم ایران اسلامی درس بصیرت را از اهل بیت(ع) آموختند و با خلق حماسه نهم دی، فتنه سال ۸۸ را محکوم کردند.

  این سخنران در ادامه به اظهارات برخی افراد در روزهای اخیر پیرامون آشتی ملی اشاره کرد و ضمن بی معنی بودن این موضوع گفت:مگر مردم ما با هم قهر هستند که این موضوع مطرح می شود؟

  وی افزود: ملتی که در سایه ولایت فقیه و رهبری عزیز قرار دارد، زیر بار این حرف های بی خود نمی رود.

  آیت الله پروایی در پایان با اشاره به طرح موضوعاتی عوام فریب نظیر تطبیق بخشش حر توسط امام حسین(ع) با بخشیدن سران فتنه گفت:امام حسین(ع) زمانی حر را بخشید که ایشان از محضر امام (ع) ابراز پشیمانی کرده بود و سران فتنه هم اگر به اشتباه خود اعتراف کنند مورد بخشش انقلاب قرار می گیرند ولی این افراد همچنان بر حرف باطل خود اصرار می کنند.