پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ , Tuesday 16 August 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13973
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  نبود وحدت در مازندران رنج‌آور است

  نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه نبود وحدت در این استان بسیار رنج‌آور است، گفت: چرا همیشه سعی می‌کنیم هم‌دیگر را زمین بزنیم؟

  به گزارش رامسرنوین ، آیت‌الله نورالله طبرسی در همایش مشترک سازمان‌های نظام مهندسی مازندران با بیان اینکه خواجه نصرالدین طوسی سرآمد عالمان علوم مهندسی معاصر است، اظهار کرد: رصدخانه مراغه او و تحقیقات وی در علوم ریاضی و مهندسی از آثار برجسته و به یادگار مانده این دانشمند بزرگ است.

  وی افزود: لازم است که مهندسان ایرانی با شخصیت این دانشمند برجسته مسلمان آشنا شوند.

  نماینده ولی فقیه در استان مازندران تمدن اسلامی را داعیه‌دار بسیاری از علوم مهندسی دانست و تاکید کرد: متاسفانه جوان‌های ما از علوم مهندسی پرافتخار دانشمندان مسلمان ایرانی اطلاعی ندارند، دانشمندانی که میراث‌دار استادان بزرگ خود هم‌چون علامه حلی بوده‌اند.

  طبرسی با بیان اینکه دانشمندان خارجی معاصر نیز به وجاهت‌های علمی دانشمندان اسلام در علوم پایه و مهندسی اذعان داشته‌اند، گفت: بسیاری از علوم مهندسی و حتی مراکز علمی که تولید علم در آن شکل گرفت مدیون فعالیت‌های دانشمندان برجسته‌ای همچون شیخ بهایی، ابوریحان بیرونی، خوارزمی، شیح الرئیس و خواجه نصیرالدین طوسی است.

  وی علامه حسن زاده‌آملی را خواجه نصرالدین طوسی زمان دانست و تاکید کرد: ایشان بسیاری از متون هندسه و نجوم را به نگارش درآورده‌اند که مایه افتخار برای استان ما هستند.

  نماینده ولی فقیه در مازندران برگزاری همایش مشترک سازمان‌های نظام مهندسی مازندران را ایده خوبی دانست و تصریح کرد: برگزاری این همایش بشارتی برای وحدت مهندسان سازمان‌های نظام مهندسی استان است.

  طبرسی با بیان اینکه نبود وحدت در مازندران بسیار رنج‌آور است، اظهار کرد: چرا همیشه سعی می‌کنیم همدیگر را زمین بزنیم؟

  وی گفت: وقتی ۳۲ هزار مهندس در استان داریم، چرا مازندران عقب افتاده است، چون نتوانستیم بین همه آنها وحدت کلمه ایجاد کنیم.

  نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: باید ریشه‌یابی شود و جلوی اختلاف‌ها گرفته و راهکاری در نظر بگیریم.

  طبرسی با طرح این پرسش که چرا هر طرحی برای استان رقم می‌خورد سهم‌خواهی به وجود می‌آید، خاطرنشان کرد: آنقدر به حاشیه می‌روند که اصل طرح فراموش می‌شود، این عیب اصلی استان ما است.

  وی تصریح کرد: باید از افراد بزرگی چون خواجه نصیرالدین طوسی الگوبرداری کنیم و بدانیم که پیشرفت جامعه ما بر اساس اصل وحدت خواهد بود، از همه مسؤولان در تمامی بخش‌ها می‌خواهم اختلاف نظرها را کنار بگذارند.

  نماینده ولی فقیه در مازندران در پایان از برگزاری همایش‌هایی که نشان از وحدت رویه دارد ابراز خرسندی کرد و گفت: برگزاری چنین همایش‌هایی به ایجاد فرهنگ وحدت‌آمیز در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی استان کمک می‌کند.

   

  بلاغ/

  برچسب ها :