پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ , Thursday 11 August 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13948
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  سرانجام خانه‌های غیرمجاز چینی‌ها و عرب‌ها در تهران

  معاون گردشگری تهران گفت: از فعالیت اقامتگاه‌های غیرمجاز گردشگران چینی جلوگیری شده اما تا کنون خانه‌ای پلمپ نشده است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا علی رفیعی درباره سرانجام پرونده فعالیت‌های غیرمجاز چینی‌ها در حوزه گردشگری ایران، اظهار کرد: پس از موج رسانه‌ای که درباره فعالیت‌های غیرقانونی چینی‌ها در ایران راه افتاد، برخی از مالکان اقامتگاه‌های مورد استفاده گردشگران چینی که متوجه فعالیت غیرمجاز خود شده بودند به معاونت گردشگری تهران مراجعه کردند که ما سعی کردیم آنها را با قوانین مطابقت دهیم، هرچند این اقامتگاه‌ها فعلا از چرخه خدمات‌دهی تا مشخص شدن تکلیف‌شان خارج شده‌اند.

  او در پاسخ به این ابهام که چگونه ممکن است مالکان این اقامتگاه‌ها متوجه فعالیت غیرقانونی خود نشده باشند، گفت: شاید این مالکان تا پیش از این نمی‌دانستند فعالیت‌شان غیرقانونی تلقی می‌شود و یا به مجوز احتیاج دارند و یا حتی رصد می‌شوند، برای همین وقتی موضوع رسانه‌ای شد، برخی از آنها دواطلبانه مراجعه کردند تا مشکل را حل کنند و ما هم سعی کردیم آنها را با قوانین موجود تطبیق دهیم.

  رفیعی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به شناسایی اقامتگاه‌های غیرمجاز چینی‌ها، از بعضی فعالیت‌های فراگیر و گسترده جلوگیری شده است، اما اقدام نهایی در این‌باره و چگونگی برخورد با آن‌ها به بررسی‌های نهایی و رأی کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی و مقاصد آنها منوط شده است.

  وی اظهار کرد: این پرونده همچنان باز است و بررسی‌های مربوط به آن ادامه دارد تا در جلسه کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی در این‌باره به تصمیم نهایی برسند.

  او با تاکید بر این که فعلا هیچ یک از اقامتگاه‌های گردشگران چینی پلمپ نشده است، افزود: به دلیل حساسیت موضوع، بررسی‌ها هنوز توسط دستگاه‌های نظارتی و امنیتی ادامه دارد و رأی نهایی در این‌باره صادر نشده است.

  رفیعی با اشاره به شناسایی تمام مراکز اقامتی گردشگران چینی در تهران، درباره پرونده دولت‌آباد نیز توضیح داد: اقامتگاه‌های غیرمجاز گردشگران عربی در محله دولت‌آباد تهران نیز در حال بررسی است و پرونده آن همسو با چینی ها پیگیری می‌شود.

  برچسب ها :