پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ , Monday 15 August 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13925
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  استاندار مازندران خبر داد :کاهش ۲ درصدی بیکاری و ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در مازندران

  استاندار مازندران با اشاره به اینکه یکی از مشکلات کشور موضوع اشتغال است، گفت: در طول سه سال و نیم گذشته بیش از ۱۰۰هزار شغل تولید و دو درصد بیکاری کاهش یافت.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، ربیع فلاح‌جلودار در سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی صنایع در بابلسر، اظهار کرد: مازندران با وسعت ۲۴هزار کیلومتر مربع و ۳ میلیون و ۲۰۰هزار نفر جمعیت که ۴٫۱ درصد جمعیت کشور و ۱٫۴۶ درصد از وسعت کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

  وی با بیان اینکه استان مازندران دارای ۲۲ شهرستان، ۵۸ شهر، ۵۰ بخش و ۱۲۲ دهستان است و در بیشتر محصولات استراتژیک و تنوع مختلف محصولات کشاورزی رتبه نخست را دارد، افزود: این استان در بحث برخورداری از زیرساخت‌ها و استفاده از بنادر مختلف آماده برای انواع فعالیت صنعتی و تولیدی بوده و ششمین اقتصاد ایران را دارد.

  استاندار مازندران با بیان اینکه همجواری با کشورهای روسیه، سی‌آی‌اس، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری را فراهم کرده است، تصریح کرد: دسترسی به زیرساخت حمل و نقل خطوط ریلی، آبی، هوایی و زمینی و دسترسی به مراکز کشور با راه‌های مواصلاتی و بنادر متعدد یک فرصت بی‌نظیری برای همکاری با کشورهای همسایه است.

  این مسؤول با اشاره اینکه مازندران به لحاظ جاذبه طبیعی و تاریخی و فرهنگی به مکان توریستی جهان و منطقه تبدیل کرده است، گفت: استان مازندران ۳۸ شهرک صنعتی با ۲ هزار هکتار مساحت دارد و این شهرک‌ها مزیت خوبی برای فعالیت صنعتی دارد.

  فلاح‌جلودار با اعلام اینکه با توجه به شرایط خوب آب و هوایی این استان می‌تواند نقش بی‌بدیلی در امنیت غذایی داشته باشد، خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون بیش از یک‌میلیارد تومان در چند صنایع بزرگ سیمان، فولاد، کاغذ و فرآورده‌های لبنی سرمایه‌گذاری شد.

  وی با بیان اینکه با صدور ۷۱۳ فقره پروانه بهره‌برداری برای کارخانه‌های نیمه‌تمام با ارزش ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بهره‌برداری انجام شد، بیان کرد: در بخش کشاورزی با میزان یک‌هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و در ۱۰ ماه گذشته نیز بیش از ۴۱۱ میلیارد تومان به ۹۸۴ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی تسهیلات ارزان قیمت اهدا شد.

  استاندار مازندران با اشاره به اینکه یکی از مشکلات کشور موضوع اشتغال است، گفت: در طول سه سال و نیم گذشته بیش از ۱۰۰هزار شغل تولید و دو درصد بیکاری کاهش یافت.

  این مسؤول با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار جویای کار فارغ‌التحصیل داریم، تصریح کرد: دانشگاه‌ها پیشرو توسعه هستند، برگزاری چنین همایش‎هایی که تبادل اطلاعات را به همراه دارد، می‌تواند نقش مهمی در رسیدگی به مشکلات داشته باشد.

  فلاح‌جلودار با بیان اینکه امروز در حوزه آی‌تی و آی‌سی‌تی که سرعت اشتغال را افزایش دهد، نیاز به توجه داریم، اظهار کرد: گرچه در این مدت تلاش زیادی شد و با همکاری دانشگاه‌های استان اقدامات خوبی انجام شد اما با توجه به اینکه ۲۰ درصد فارغ التحصیلان استان ما در حوزه آی تی هستند امیدواریم خیل زیادی از دانش‌آموختگان جویای کار در این حوزه‌ها مشغول شوند.

  برچسب ها :