پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ , Monday 15 August 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13838
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  لیگ برتر والیبال: سایپایی‌ها حریف بانک سرمایه در نیمه نهایی شدند

  تیم سایپا به نیمه نهایی لیگ برتر والیبال صعود کرد.

  به گزارش رامسر نوین به نقل از ایسنا، در یکی از دو بازی باقی مانده از مرحله پلی آف لیگ برتر والیبال تیم صالحین ورامین در خانه والیبال میهمان سایپا بود که این بازی با برتری تیم سایپا و صعود این تیم به نیمه نهایی لیگ برتر همراه شد.

  در بازی اول این دو تیم، سایپا با نتیجه ۳ بر یک پیروزی شد اما ورامینی ها در خانه خودشان ۳ بر صفر به برتری رسیدند تا کار برای تعیین تیم صعود کننده به نیمه نهایی به بازی سوم بکشد.

  در بازی سوم، با وجود اینکه سایپا در ست اول این دیدار در توپ گیری ها عملکرد بهتری داشت اما دو تیم تا امتیاز ۱۲ پایاپای پیش رفتند. تیم صالحین که در تهران هم حمایت هواداران خود را داشت در میانه ست نتوانست پایاپای پیش برود و با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ از حریف خود عقب افتاد.

  با این حال شاگردان مجتبی عطار موفق شدند در امتیاز ۱۹ بازی را به تساوی بکشانند اما سرویس حمزه زرینی به تور برخورد کرد وبازی ۲۰ -۱۹ به نفع میزبان شد.

  بیرون رفتن دفاع ورامینی‌ها برابر بازیکنان سایپا امتیاز ۲۲ را به سایپا داد تا بازی ۲۲-۲۰ به نفع این تیم شود.

  اعتراض حمزه زرینی نسبت به امتیاز ۲۳ سایپا باعث تذکر داور به او شد هرچند زرینی باز هم رفتار خوبی نشان نداد و عطار سرمربی او از این بازیکن خواست بازی را آرام تر دنبال کند. با سرویس خوب مجتبی شبان امتیاز ۲۴ برای سایپا به دست آمد و این تیم در آستانه بردن ست اول قرار گرفت. همین بازیکن در رفت و برگشت چندباره توپ امتیاز ۲۵ را برای تیمش کسب کرد تا ست اول ۲۵-۲۱ به نفع سایپا به پایان برسد.

  ورامینی های ست دوم را بهتر آغاز کردند و توانستند ۵-۲ از حریف خود پیش بیفتند که با این اتفاق آرمات مجبور شد برای تیمش درخواست وقت استراحت کند.

  دفاع بخشایشی دربرابر حریف امتیاز ۷ را به ورامین داد تا اختلاف امتیاز دو تیم به ۵ برسد. دفاع های بازیکنان سایپا یکی پس از دیگری به خارج از زمین رفت تا بازی ۱۱-۷ به نفع ورامینی ها شود.

  در ادامه بازی خوب تیم میهمان ادامه داشت و صالحین ۲۲-۱۴ از حریف پیش افتاد. گرفتن وقت استراحت از سوی مجتبی عطار با اعتراض بازیکنش محمد محمد کاظم همراه شد و او به مربی خود اعلام کرد که چرا وقت استراحت می گیرد؟ در نهایت این ست با نتیجه ۲۵-۱۶ به نفع صالحین ورامین به پایان رسید تا دو تیم در ست شماری به تساوی یک -یک برسند.

  در ست سوم هم این تیم صالحین بود که شروع خوبی داشت و ۶ بر ۲ از حریف پیش افتاد. تلاش شاگردان آرمات برای کم کردن فاصله امتیازات فایده نداشت تا بازی ۱۳-۱۰ به نفع تیم میهمان شود.
  در نهایت این ست هم ۲۵-۱۸ به نفع صالحین به پایان رسید تا بازی ۲ بر یک شود.

  در ست چهارم دو تیم پایاپای پیش رفتند و وقت استراحت فنی نخست ۸-۷ برای سایپا به دست آمد. در ادامه بازیکنان سایپا ۱۴-۱۰ پیش افتادند تا امیدشان برای برد در این ست و کشاندن کار به ست پنجم پابرجا باشد.

  اعتراضات بازیکنان و سرمربی تیم صالحین ورامین باعث شد تماشاگران ورامینی نیز به داور اعتراض کنند. در نهایت ست چهارم که دو تیم نزدیک به هم کار کردند با نتیجه ۲۵ بر ۲۳به نفع سایپا به پایان رسید تا تعیین تیم صعود کننده به نیمه نهایی لیگ به ست پنجم بکشد.

  در ست پنجم هم تیم سایپا ۱۵-۱۳ پیروز شد تا با حساب سه بر ۲ این بازی حساس را ببرد و به نیمه نهایی برسد. در ست پنجم این دیدار هم درگیری بین تیم ها ادامه داشت. این بازی در نهایت ۳ بر ۲ به نفع سایپا شد تا این تیم با دو برد از سه مسابقه به نیمه نهایی لیگ برسد.

  پیش از این تیم های پیکان تهران و بانک سرمایه صعودشان را به نیمه نهایی قطعی کرده بودند.

  تیم سایپا در مرحله نیمه نهایی باید به مصاف بانک سرمایه برود و شهرداری ارومیه برابر پیکان قرار می گیرد.

  دیدارهای نیمه نهایی نیز از روز چهارشنبه ۴ اسفند آغاز می شود و هرتیمی برای رسیدن به فینال باید دو برد از سه بازی را کسب کند.

  برچسب ها :