پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ , Saturday 20 August 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13738
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ بهمن, ۱۳۹۵ - ۰۴:۳۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  بازتاب راهپیمایی شکوهمند ۲۲ بهمن در رسانه‌های بین‌المللی

  برگزاری مراسم جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی (روز جمعه) و حضور گسترده مردم ایران در رسانه‌های جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.

  به گزارش نیمه پررامسر ، مردم ایران اسلامی در حالی راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را باشکوهتر از سال‌های گذشته برگزار کردند که نگاه تمامی رسانه‌های دنیا به این حضور عظیم معطوف شده بود. آنچه در ادامه می‌خوانید، بخشی از بازتاب رسانه‌های بین‌المللی است:

  اولین خبر رسانه‌های خارجی از یوم‌الله ۲۲ بهمن ۹۵؛ آسوشیتدپرس: راهپیمایی مردم ایران با شعارهایی ضد آمریکا و اسرائیل در دمای زیر صفر

  مراسم جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز جمعه (۲۲ بهمن) با حضور گسترده مردم آغاز شده و خبرگزاری «آسوشیتد پرس» در اولین خبر به شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی شرکت کنندگان در این مراسم اشاره کرد.

  این خبرگزاری نوشت: راهپیمایی‌کنندگان روز جمعه در تهران شعارهای سنّتی ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی را در زمانی سر می‌دهند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید آمریکا درگیر جنگی لفظی با سران ایران شده و تهران را به خاطر آزمایش موشکی بالستیک در کانون توجه قرار داده است.

  ***

  گزارش جهت‌دار «رویترز» از راهپیمایی مردم ایران در یوم‌الله ۲۲ بهمن

  در حالی که رسانه‌های مختلفی به حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن تاکید می‌کنند اما خبرگزاری انگلیسی «رویترز» خبرگزاری «رویترز» در گزارشی جهت‌دار مدعی شد امروز فقط «چند صدهزار نفر» آنهم بخاطر تهدید رئیس جمهور آمریکا به خیابان‌های ایران آمده‌اند.

  ***

  روزنامه آلمانی زبان گزارش داد: انعکاس پر رنگ انتقاد از سیاست‌های ضد ایرانی ترامپ در راهپیمایی ۲۲ بهمن

  روزنامه آلمانی زبان «تاگه‌بلات» نوشت که در پی فراخوان دولتی در تهران و دیگر شهرهای ایران میلیونها تن به خیابان‌ها آمدند.

  بنابر گزارش این روزنامه، در راهپیمایی امسال به طور ویژه انتقاد از سیاست‌های ضد ایرانی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مشهود خواهد بود.

  ***

  شبکه کردستان عراق حضور مردم را در راهپیمایی ۲۲ بهمن میلیونی توصیف کرد

  شبکه روداوو، در کردستان عراق، در گزارشی، بیان داشت: روز جمعه در تهران و دیگر شهرهای ایران میلیون‌ها نفر به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ به خیابان‌ها آمده‌اند. در این مراسم که مسئولان ایرانی نیز در آن شرکت می‌کنند، مردم از ۱۰ مسیر جداگانه به سمت میدان آزادی راهپیمایی می‌کنند.

  ***

  الجزیره: ایرانی‌ها همچون گذشته علیه آمریکا و اسرائیل شعار دادند

  الجزیره در خصوص راهپیمایی ۲۲ بهمن، عنوان کرد: تظاهرات‌کنندگان با حضور در خیابان‌های اصلی تهران، همچون گذشته شعارهایی را علیه آمریکا و اسرائیل سر دادند. مردم با حضور در میدان آزادی به سخنان «حسن روحانی» رئیس‌جمهور خود گوش می‌دهند.

  در ادامه این گزارش آمده که حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در حالی صورت می‌گیرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پس از صدور فرمان ضد مهاجرتی علیه اتباع ۷ کشور در پی آزمایش موشکی ایران اعلام کرده بود که ایران را تحت‌نظر می‌گیرد.

  ***

  واشنگتن پست: ایران سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی را در میان تنش‌ها با آمریکا جشن گرفت

  روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی که به منظور پوشش راهپیمایی میلیونی مردم ایران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی منتشر کرد، صرفا به حضور «هزاران نفر در تهران» بسنده کرد و نوشت: «این تعداد از مردم ایران به منظور گرامیداشت سالروز انقلاب اسلامی این کشور به خیابان‌ها آمدند و این حضور در میان تنش‌های اخیر با دولت جدید آمریکا و تهدیدات رئیس‌جمهوری آمریکا برای منزوی کردن ایران صورت گرفت».

  ***

  خبرگزاری فرانسه: روحانی در جمع راهپیمایان به آمریکا درباره تهدید ایران هشدار داد

  یک خبرگزاری غربی در انعکاس حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشت که رئیس جمهور ایران در سخنرانی خود آمریکا را تهدید کرد.

  ***

  ایندیپندنت: رهبر ایران از مردم خواسته بود نشان دهند از تهدید‌ات آمریکا نمی‌ترسند

  روزنامه ایندیپندنت در راستای مقابله با جنگ‌طلبی آمریکا اعلام کرد که صدها هزار تن با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا در ایران راهپیمایی کردند. این روزنامه نوشته است که تصاویر تلویزیونی در ایران مردمی را نشان می‌داد که بر روی تصویر ترامپ ایستاده بودند و ضمن اینکه پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را به آتش‌ می‌کشیدند فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دادند. «آیت‌الله خامنه‌ای» رهبر ایران از مردم کشورش خواسته بود تا نشان دهند که از تهدید‌های آمریکا نمی‌ترسند.

   

  فارس/

  برچسب ها :