پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ , Monday 15 August 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13540
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ بهمن, ۱۳۹۵ - ۰۵:۲۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  مثبت و منفی مدیران مازندران

  از دغدغه زباله‌ای استاندار تا روح مدارای آقای معاون

  آقای استاندار! برنج کاران ما با خشکسالی چشمشان به دنبال پیگیری شماست، باغداران ما پس از هر خشکسالی و سرمایی امیدشان به پیگیری شماست. شما تا کی پیگیر هستید؟

  به گزارش نیمه پُر رامسر به نقل از بلاغ،  مسؤولان مازندران در هفته گذشته در جلسات مختلف سخنانی بیان کردند که در ادامه به نقد آنها می‌پردازیم.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و روح مدارا و ارزیابی‌های دقیق

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران علیرضا یونسی رستمی در دیدار با اصحاب رسانه استان گفت: در برخورد با منتقدان و مخالفان برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در استان، روح مدارا، تحمل، پذیرش انتقاد منصفانه و پاسخگویی را انتخاب کردیم.

  یونسی همچنین از ابلاغ منشور حقوق شهروندی و اجرای این منشور گفت و ادامه داد: در مازندران بلافاصله برای اجرای این منشور در دستگاه‌های اجرایی اقدامات لازم صورت گرفت و ارزیابی‌های دقیق از رعایت حقوق شهروندی در این دستگاه‌ها به عمل خواهد آمد.

  نکته اول اینکه امیدواریم سایر مسؤولان در هر سمتی در استان این روح مدارا و انتقادپذیری را همچون آقای معاون سیاسی و امنیتی استاندار، در خود تقویت کنند و اجازه دهند، رسانه‌ها، فارغ از گرایشات و سلایق سیاسی، آزادانه انتقاد کنند و بلافاصله پس از انتشار یک خبر یا یک نقد، اهرم‌های فشار خود را علیه رسانه منتقد به کار نگیرند، تا همه در فضایی امن فعالیت کنند.

  اما یک سوال در اینجا مطرح است و هر ذهنی را به خود مشغول می‌سازد که آیا تاکنون در استان این روح مدارا وجود داشته یا این مسئله هم از برکات انتخابات است؟

  نکته دوم اینکه آقای معاون سیاسی و امنیتی استاندار، با توجه به نزدیکی انتخابات، این ارزیابی‌های بسیار دقیق از رعایت حقوق شهروندی در سطح استان، کمی دیر صورت نگرفته است؟ تاکنون، بدون هماهنگی، برای سرکشی به اداره‌های استان رفته‌اید؟ یا اینکه با تذکر آقای رئیس جمهور حقوق شهروندی به دغدغه مدیران ارشد استانی تبدیل شده است، مصداق حقوق شهروندی را می‌توان در طرح‌های نیمه‌کاره رها شده و معضلات ریز و درشت عمرانی جستجو کرد و نیاز زیادی هم به این همه ارزیابی‌های دقیق نیست.

  استاندار مازندران، باغداران و زباله‌ها

  استاندار مازندران ربیع فلاح نیز در نشست با اصحاب رسانه استان، درباره خسارات ناشی از سرما به محصولات باغی استان گفت و ادامه داد: در این خصوص با پیگیری‌های صورت گرفته ۳۰ میلیارد تومان از اعتبارات مصوب ابلاغ شده و در خصوص ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۱۰ درصد برای زیان دیدگان نیز در حال پیگیریهای لازم هستیم.

  آقای استاندار! یک سوال: این پیگیری‌ها تا کی ادامه می‌یابد؟ تا باغداران و کشاورزان ما در استان با تاریخی قطعی، خود را دلخوش کنند، احتمالا بعد از انتخابات که این پیگیری‌ها همچون پیگیری خشکسالی و خسارت سرما و سیل قبل در مازندران نیاز به پیگیری ندارد. برنج کاران ما با خشکسالی چشمشان به دنبال پیگیری شماست، باغداران ما پس از هر خشکسالی و سرمایی امیدشان به پیگیری شماست. شما تا کی پیگیر هستید؟

  استاندار مازندران همچنین با اشاره به این که برای ساماندهی زباله در استان نیز اقدامات خوبی در دولت یازدهم صورت گرفته است، گفت: کمپوست برخی شهرها راه‌اندازی شده است و کارخانه زباله‌سوز ساری و نوشهر ان‌شاء‌الله تا اواسط سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

  آقای استاندار! وعده‌ها یکی یکی وعید می‌‌شود! پیشنهاد می‌کنیم یک کارگروه برای پیگیری مصوبات کارگروه‌ها و کمیته‌های قبل تشکیل شود. استفاده از واژه خواهد رسید، و موکول اکثر امور به آینده، گره‌ای از مشکلات مردم شهرهای استان باز نخواهد کرد، باز هم تاکید می‌کنیم، نخواهد کرد!

  فرماندار بابلسر و ۱۰ شب، ۱۰ مسجد

  فرماندار بابلسر سیدعلی اسد رفع مشکلات و انجام هر چه سریع‌تر امور مردم را ضروری دانست و گفت: در ۱۰ شب ایام دهه فجر، نشست‌های صمیمی در ۱۰ مسجد شهرستان بابلسر و بخش‌های تابع خواهیم داشت تا بتوانیم خدمات شایسته به مردم شریف ارائه دهیم و صادقانه موجب رضایت مردم قرار بگیرد.

  آقای فرماندار بابلسر، خسته نباشید، در آستانه انتخابات، رفع سریع‌تر مشکلات مردم آن هم پس از مدت‌ها! واژه‌هایی بسیار آشناست. پس از یک کارنامه ضعیف مدیریتی، آغاز مانورهای تبلیغاتی در روزهایی که به انتخابات نزدیک می‌‌شویم، قرعه به نام ایام دهه فجر خورد، پس از مدت‌ها بالاخره مردم قیمت پیدا کردند، کاش برای رفع مشکلات مردم سالی چند بار انتخابات انجام می‌‌شد. آقای فرماندار به عمل کار بر آید به سخندانی نیست.

   شهردار بابل و تخفیفی ۱۸۰ میلیون تومانی

  شهردار بابل، حسین بیژنی در نشستی با تاکسیرانان مجتمع مسکونی گلسار به مناسبت دهه فجر، در اقدامی مثبت، با تخفیف ۱۸۰ میلیون تومانی صدور پروانه پنج ساله تاکسیرانان مجتمع گلسار، که از سال ۹۰ به شهرداری بابل بدهکار بودند، موافقت کرد.

  و بعد از مدت‌ها، بالاخره یکی از مسؤولان، پای درد دل عده‌ای از مردم این دیار نشست و در اقدامی شایسته، بار سنگینی را از دوش یک قشر کم درآمد و پرکار برداشت.

  کاش سایر مسؤولان ما نیز گوشی شنوا و چشمی بینا و ضمیری روشن داشتند تا قبل از اینکه مردم مشکلی را مطرح کنند، دستی می‌جنباندند و به دور از دغدغه‌های جناحی و حزبی و انتخاباتی در رفع مشکلات صاحبان اصلی انقلاب، حرکتی مثبت انجام می‌دادند.