پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ , Tuesday 21 March 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13096
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ دی, ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > چند رسانه ای > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  دیدار جمعی از اعضای انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشکده پرستاری رامسر با خانواده شهید مدافع حرم+تصاویر

  جمعی از اعضای انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشکده پرستاری رامسر با حضور در منزل شهید تاش موسی، اولین شهید مدافع حرم این شهرستان که در شهر حلب سوریه شهید شد است به مقام این شهید عالی قدر ادای احترام کردند.

  به گزارش نیمه پُر رامسر، جمعی از اعضای انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشکده پرستاری رامسر با حضور در منزل شهید مصطفی تاش موسی،اولین  شهید مدافع حرم رامسر که در شهر حلب سوریه شهید شده بودند به مقام این شهید عالی قدر ادای احترام کردند.

  در ابتدای این دیدار صمیمانه امیرحسین بابایی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان رامسر ضمن تجلیل از صبر و پایمردی خانواده شهدای مدافع حرم گفت: امنیت و اقتدار امروز ایران اسلامی مدیون صبر و استقامت شما خانواده شهدا است.

  وی  همچنین با تبریک آزادسازی حلب آنرا ثمره ی خون شهدای مدافع حرم دانست و اظهار کرد: مردم ایران با هر فکر و دیدگاهی که باشند قدردان مجاهدت‌ها و خون‌های این عزیزان هستندکه این افتخارات را آفریدند.

  وی افزود: سند الگوی زینبی بودن در رامسر به نام شهید تاش موسی زده شد، هرجا که مقاومت شد حاصل آن پیروزی بود و هرجا که تردید داشتیم دچار شکست بودیم، نمونه های تاریخی آن زیاد هست اگر در جبهه مقاومت دچار این افکار غربگرایی بودیمکه امروز نه تنها شاهد آزاد سازی حلب نبودیم بلکه داعش را در نزدیکی خود می دیدیم.

  بابایی ادامه داد: به لطف خدا در محور مقاومت پیروزی خوبی داشتیم که نتیجه صبر و مقاومت خانواده های مدافع حرم بود و این پیروزی را به همه مدافع حرم و شهدای عزیز مدافع تبریک عرض می کنیم.

  وی اظهار داشت: خانواده ی شهدا با زنده نگه داشتن نام و یاد آن شهید بزرگوار و صبر در مصیبت او و وظیفه ی ادامه ی راه آن بزرگوار، اجر و قربی پیدا میکنند که اگر بگوییم بیشتر از شهید است، گزافه نگفته ایم.

  دبیر انجمن اسلامی دانشکده پرستاری رامسر بیان کرد: بدون پیگیری از سیره شهدا نمی توان ادعا کرد که ادامه دهنده راه شهدا هستیم.

  وی تصریح کرد: تشکل انجمن اسلامی دانشکده پرستاری سعی دارد دانشجویان دانشکده را بیشتر با فرهنگ شهادت و ایثار آشنا کند و اولین گام در آشنایی با فرهنگ شهادت خودسازی معنوی است، تا خودسازی نباشد نمی‌توان فرهنگ شهادت را به خوبی منتقل کرد و این خودسازی که از آن صحبت می‌شود، قهرمانان این عرصه خودسازی شهدایی مثل شهید تاش موسی هستند که ما می‌توانیم با بهره‌گیری از زندگی و آشنایی با سبک زندگی این بزرگواران، خودمان را از نظر معنوی ارتقا دهیم.

  بابایی تاکید کرد: شهید تاش موسی الگوی جوانان انقلابی است و ما به نمایندگی از دانشجویان انقلابی دانشکده پرستاری اعلام می کنیم راه ایشان ادامه دارد و ما راه ایشان را ادامه می دهیم.

  در پایان این دیدار نیز  هدیه ای به رسم یادبود از طرف انجمن اسلامی دانشکده پرستاری رامسر به خانواده این شهید اهدا شد.