پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ , Tuesday 21 March 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13087
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ دی, ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > نیم نگاه > ویژه ها
 •   

  بخش نیم نگاه نیمه پُر منتشر کرد:

  بحران زباله در سواحل رامسر/ مردم و مسئولان به فکر باشند

  در روزهای اخیر در فضای مجازی و سایت های خبری فیلمی در زمینه انباشت زباله ها در سواحل رامسر در حال انتشار است که جای بسی تاسف دارد.

  به گزارش نیمه پُر رامسر، در روزهای اخیر در فضای مجازی و سایت های خبری فیلمی در زمینه انباشت زباله ها در سواحل رامسر در حال انتشار است که جای بسی تاسف دارد.

  فیلمی که نشان از رعایت نکردن وظایف پاکیزگی در حقوق شهروندی دارد و از آن سو نیز ضعف های ساختاری مدیریت شهری را فریاد می کشد.

  اگرچه شاید در بسیاری از مکان های گردشگری به منظور حفظ پاکیزگی سطل های زباله نصب شده باشد اما از آن سو مدیریت پسماند زباله و همچنین جریان داشتن بسیاری از رودخانه های کوچک و بزرگ از مناطق بالادست و حتی در مناطق جلگه باعث ورود زباله های تجدید ناپذیر در دریا و سواحل می شود که آسیب های زیست محیطی بسیار خطرناکی رابرای جامعه دربر دارد.

  منابع موجود در دریا همچون آبزیان که در شمال کشور از گوشت آنها بیش از پیش برای تغذیه استفاده می کنند یکی از خطرات جدی این موضوع است که می طلبد مسئولان امر هر چه سریعتر نسبت به این معضل زیست محیطی اقدامی داشته باشند.

  اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی، ایجاد زیرساخت های ضروری در رعایت حفظ پاکیزگی، تفکیک زباله و دیگر برنامه های تشویقی از جمله ابتکاراتی می تواند باشد که از ورود بسیار زیاد زباله های تجدیدناپذیر به دریا و سواحل جلوگیری کند.

  بخش نیم نگاه سایت خبری نیمه پُر رامسر پس از مدتی وقفه در انتشار عکس نوشت با انتقاد از این مشکل در سواحل شهرستان رامسر منتشر شده است.

  گفتنی است بخش نیم نگاه سایت خبری نیمه پُر رامسر که ۸ شماره از آن در گذشته منتشر شده بود با بیان موضوعات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی روز در سطح شهرستان پیگیر مشکلات و سوژه های جذاب روز است تا بتواند با نیم نگاهی کوتاه مشکلات و سوژه های جذاب روز را در دسترس مسئولین و مخاطبان در جهت رسیدگی و اطلاع رسانی قرار دهد.