پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ , Wednesday 28 October 2020
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13051
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ دی, ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۶
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > سیاسی > ویژه ها
 •   

  مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه سپاه در رامسر:

  پیام ۹ دی ایستادگی در برابر آمریکا و استکبار است/ در فتنه۸۸ برخی از خواص به جای عمل به فرامین رهبری، بنا به تشخیص خود عمل کردند

  مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه سپاه گفت: همه ما باید در مقابل آمریکای جنایت کار ایستادگی کنیم و به آنها بفهمانیم که پیام نهم دی ایستادگی در برابر آمریکا تا آخر عمر است.

  به گزارش نیمه پُر رامسر، حجت الاسلام علی رضایی در اجتماع بزرگداشت حماسه ۹ دی در رامسر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: به ملت شریف ایران اسلامی سالگرد حماسه نهم دی را تبریک عرض می کنم که در سال ۸۸ یک بار دیگر پرچم پیامبر اعظم(ص) را برافراشتند و بیعت مجدد با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری بستند.

  وی افزود: به فضل خدا بعد از هزار و چهارصد سال از صدر اسلام، انسان هایی در ایران اسلامی پیدا شدند که در جنگ تحمیلی شهدا را تقدیم کردند و در قضیه سوریه که دشمن قصد جسارت به حریم حضرت زینب (س) را داشت، همین مردم به عنوان مدافع حرم وارد شدند و به کرم خدا همان توفیقی که در کربلا نصیب اسلام شد، اکنون نیز مردم ما حاضر شدند تا هستی و جان خود را بدهند اما در برابر دشمن ذره ای عقب نشینی نکنند.

  مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیان کرد: در واقعه کربلا برخی مدعیان دیده می شوند که از عمامه به سرها بودند و سابقه طولانی در اسلام داشتند ولی در صف امام حسین(ع) قراد نگرفتند که یکی از این افراد سلیمان صرد خزاعی است.

  وی تصریح کرد: سلیمان صرد خزاعی چه در زمان حضرت علی(ع) و چه در دوران امام حسن(ع) و چه امام حسین(ع) به جای تبعیت از امام جامعه، به تشخیص خود عمل کرد که اکنون نیز همین مورد دیده می شود و در فتنه ۸۸ بعضی ها به جای عمل به فرامین رهبری، بنا بر تشخیص خود عمل می کردند و با آگاهی از معترضین خیابانی حمایت می کردند و فرزندان همان خواص نیز حضور فعال داشتند.

  وی یادآور شد: تاریخ کوفه برای همه ما یک عبرت است و باید بدانیم که چرا در کربلا چنین اتفاقی افتاد که مردم با آن همه شناختی که از رسول خدا داشتند، فرزند ایشان را برای رضای خدا کشتند!؟ که باید گفته شود در کربلا ارزش های اسلامی و وصیت رسول خدا فراموش شد و احکام اسلامی به تعطیلی رفت.

  رضایی ادامه داد: همه ما باید در مقابل آمریکای جنایت کار ایستادگی کنیم و به آنها بفهمانیم که پیام نهم دی ایستادگی در برابر آمریکا تا آخر عمر خواهد بود.

  وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری چندین سال پیش فرموده بودند که اگر دشمنان بر ما فشار بیاورند و تنگنا ایجاد کنند، هرگز صلح امام حسن(ع) اتفاق نمی افتد بلکه عاشورا را تکرار می کنیم.

  وی اظهار کرد: برای فهم درست فتنه ۸۸ باید فتنه ۷۸ را مرور کنیم که در دوران جریان اصلاحاتی شکل گرفت که محمد خاتمی رییس آن دولت بود.

  سخنران مراسم اجتماع بزرگداشت حماسه ۹ دی در رامسر خاطر نشان کرد: شکل گیری فتنه ۷۸ سه زمینه دارد که اولین مورد آن توقیف روزنامه سلام به مدیر مسئولی موسوی خوئینی ها و عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز بود.

  وی افزود: این روزنامه که طرفدار دولت دوم خرداد بود به دلیل انتشار یکی از اسناد وزارت اطلاعات که جزو اسرار نظام است، توسط هیات منصفه مطبوعات توقیف شد و دادگاه حکم تعطیلی آن را صادر کرد.

  وی اذعان کرد: دومین دلیل فتنه ۷۸، حمله تعدادی افراد معلوم الحال به خانه امن دانشجویان یعنی کوی دانشگاه بود که اولین شخصی که این حادثه را محکوم کرد مقام معظم رهبری بود که در آن زمان دستور رسیدگی فوری را صادر کردند.

  حجت الاسلام رضایی در ادامه بیان کرد: سومین عامل فتنه ۷۸، افرادی بودند که درون دولت اصلاحات بودند و عقده ی نظام را داشتند و این مورد در تاریخ کم سابقه است که افرادی در درون حکومت تصمیم علیه همان حکومت بگیرند و وارد خیابان شوند که این در دولت اصلاحات اتفاق افتاد.

  وی تصریح کرد: برخی که در آن دوران مسئول بودند، مردم را در برابر دانشگاه تهران تحریک کردند تا عکس امام(ره) و مقام معظم رهبری را آتش بزنند و شعار علیه رهبری سر بدهند.

  وی تاکید کرد: نکته عجیب این است که در چند فتنه سال های اخیر، اعضای اصلی مجمع روحانیون مبارز دیده می شوند که در این دولت هم حضور دارند.

  مسئول امور روحانیون در نهاد نمایندگی ولی فقیه سپاه گفت: فردی که در سال ۷۸ سخنران مقابل دانشگاه تهران بود و مردم را تهییج می کرد، عبدالله نوری وزیر کشور آن دوران و عضو مجمع روحانیون مبارز بود که با رییس جمهور اصلاحات و برخی افراد در مجمع تشخیص، رفت و آمد تنگاتنگی داشت.

  وی اضافه کرد: دیگر شخصی که مردم را در فتنه ۷۸ مورد تحریک قرار می داد، مصطفی تاج زاده معاون آقای موسوی لاری که از اعضای مجمع روحانیون مبارز می باشد بود که به جمع اغتشاشات می آید و به آن رسمیت می بخشد.

  وی اظهار کرد: با سخنرانی این دو فرد و تحریک جمعیت، شعار های ساختار شکن سر داده می شود که فرمانده مربوطه امنیتی آن منطقه به دلیل حساسیت کار با مسئول دفتر محمد خاتمی یعنی ابطحی تماس می گیرد و هشدارهای امنیتی را اعلام می کند که اگر جمعیت از این جلوتر بیاید، ما تکلیف دیگری داریم و طولی نمی کشد که بعد از چند دقیقه این جمعیت مخالف نظام، بر می گردند که این نشان دهنده ارتباط مستقیم بین اغتشاش گران با دفتر رییس جمهوری دولت وقت داشت.

  در فتنه ۸۸، همان افراد اصلی فتنه ۷۸ حضور داشتند/ کمیته صیانت از آرا، برای تشکیک در اصول قانون اساسی و شورای نگهبان بود

  حجت الاسلام رضایی بیان کرد: بنده در روز بصیرت نمی توانم محافظه کاری کنم و باید روحانیت فریاد بزنند تا حقایق روشن شود.

  وی افزود: از یک سال قبل از فتنه ۸۸، افرادی در خارج از کشور دوره می دیدند که نظام را به هم بریزند و حتی برخی افراد از تریبون های مختلف و حتی نماز جمعه می گفتند که باید آرای مردم صیانت شود در حالی که همین افراد یعنی آقای هاشمی از همین مسیر، دو دوره رییس جمهور و رییس مجلس شده بودند.

  وی تصریح کرد: در فتنه ۸۸ با وجود شورای نگهبان که وظیفه نظارت و صیانت از آرای مردم را دارد، فتنه گران برای تشکیک در انتخابات کمیته صیانت از آرا را توسط علی اکبر محتشمی پور و موسوی لاری تشکیل دادند و باز در اینجا هم اعضای مجمع روحانیون مبارز حضور دارند که خط دهی تمامی این حرکات توسط آقای موسوی خوئینی ها، دبیرکل مجمع روحانیون مبارز انجام می شد و این شخص در پشت صحنه اکثر توطئه ها علیه نظام اسلامی حضور دارد.

  مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی فیه در سپاه گفت: در دوران زعامت مقام معظم رهبری، از آقای موسوی خوئینی ها سوال شد که شما گفته اید ولایت مطلقه فقیه را قبول ندارید، آیا این موضوع درست است؟؛ که این شخص در جواب می گوید، بله، قبول ندارم، ولی در زمان امام (ره) جرأت نمی کردم بیان کنم!

  وی اضافه کرد: تشکیل کمیته صیانت از آرا، برای تشکیک در اصول قانون اساسی و شورای نگهبان بود؛ همانطور که قبل از انجام رای گیری شعار تقلب سر داده می شد و شما مردم باید بدانید این افرادی که اعلام دلسوزی برای نظام می کردند اصل نظام را قبول نداشتند.

  وی تصریح کرد: در روز رای گیری از همسر آقای هاشمی یعنی خانم مرعشی سوال می شود که اگر آقای موسوی رای نیاورد چه می شود که ایشان می گوید مردم بریزند در خیابان ها!، من میگویم ما نمیدانستیم که شما اینچنین فتوایی صادر می کنی!؛ البته فرزندان شما به حرف شما عمل کردند و به خیابان ها آمدند و یکی پس از دیگری بازداشت می شدند.

  رضایی عنوان کرد: بعد از ظهر رای گیری، محمد خاتمی که جزو سران فتنه است به میرحسین موسوی برای پیروزی در انتخابات پیام تبریک می فرستد و موسوی لاری و محتشمی پور با اخبار نادرست به میرحسین موسوی القای پیروزی می کنند و نتیجه این می شود که موسوی قبل از شمارش آرا اعلام پیروزی می کند!

  وی اظهار کرد: با دستور رهبری و تمدید مدت اعتراض نامزد ها به شورای نگهبان، باز هم موسوی و کروبی توجه نکردند و حتی در بازشماری آرا با حضور دوربین های صداوسیما، در ترکیب رای اتفاقی رخ نداد و نتایج قبلی تایید شد ولی باز هم سران فتنه قبول نکردند.

  وی گفت: در فتنه ۸۸ به پایگاه بسیج، مغازه ها، بانک هاو ناموس مردم حمله شد که این ها ربطی به انتخابات نداشت و نشان دهنده مدیریت و توطئه جریان فتنه از گذشته بود.

  حجت الاسلام رضایی در ادامه بیان کرد: کار به جایی رسید که فتنه گران در روز عاشورا پرچم حضرت عباس(ع) و حضرت اباعبدلله(ع) را به آتش کشیدند و رقاصی و پایکوبی کردند که ملت با دیدن این اتفاق در سراسر ایران اسلامی خروشی انقلابی کردند.

  وی تاکید کرد: برخی در فتنه ۸۸ برای رسیدن به جایگاه ریاست جمهوری، نظام را به خطر انداختند و ۸ ماه کشور را دچار مشکل کردند.

  وی با طرح سئولاتی اظهار کرد: یک مسئولی برای عدم سخنرانی فلان نماینده، دو وزیر را مأمور رسیدگی می کند؛ آقای مسئول، آیا برای تعطیلی کارخانه ها و بی کاری کارگران هم وزیر خود را مأمور کرده اید؟

  وی افزود: آقای رئیس، شمایی که برای برگزاری کنسرت اینقدر تاکید داری، آیا برای فرهنگ اسلامی و قرآنی این مملکت هم تاکید دارید؟

  مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیان کرد: آقای رئیس، به اطرافیان خودت که به بیت المال دست درازی می کنند، توجه دارید؟

  وی در پایان گفت: پیام مردم رامسر این است که تا آخر پشت سر مقام معظم رهبری هستند و اجازه نخواهند داد که کسی مسیری غیر از مسیر ولایت داشته باشد.