پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ , Monday 26 October 2020
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13023
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ دی, ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > سیاسی > ویژه ها
 •   

  امام جمعه رامسر

  ۹ دی به همه ظرفیت های انقلاب تعلق دارد و کسی نباید از نام ۹ دی برنجد

  امام جمعه رامسر گفت: ۹ دی به همه ظرفیت های انقلاب تعلق دارد و کسی نباید از نام ۹ دی برنجد و این روز بزرگ را متعلق به جناح یا حزب خاصی بکند.

  به گزارش نیمه پُر رامسر، حجت الاسلام سید جعفر رضایی در گفتگویی اظهار کرد: ۹ دی که چند سالی از عمرش نمی گذرد تبدیل شد یه یوم الله، روزی که در برگ های زرین انقلاب خواهد ماند و درخشید.

  وی افزود: در آستانه دهه چهلم انقلاب اسلامی حرکت فزاینده ای در کشور ما اتفاق افتاد که توام با بصیرت بود و حقیقتاً این حرکت نیاز بود.

  امام جمعه رامسر بیان کرد: انقلاب وقتی به پیروزی رسید جامعه ما را به جامعه با خبر تبدیل کرد در حالی که در اوضاع سیاسی اجتماعی قبل از انقلاب غالباً مردم بی خبر بودند و اگر انتخاباتی بود، انتخاباتی فرمایشی برگزار می شد و اکثر مردم از آن بی خبر بودند، اما به برکت خون های مقدس شهدا و نفس قدسی امام، جامعه ما به جامعه با خبر تبدبل شد، چون نظام اسلامی مردم را در بطن خود داشت.

  وی تصریح کرد: در انقلاب اسلامی ایران قانون اساسی این ماهیت را برای مردم قائل است که خودشان تعیین کننده سرنوشت خود باشند و این باعث شده که مردم در همه امور با خبر و تصمیم گیر باشند.

  وی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ماهیتش این بود که مردم را به صحنه بیاورد و مردم را باخبر کند و در کنار این امر قدرت تحلیل را نیز بگستراند.

  حجت الاسلام رضایی افزود: باید بدانیم که با خبر بودن فقط کافی نیست و باید در کنار اخبار تحلیل هم داشته باشیم و همیشه باید در تحلیلمان با بصیرت حرکت کنیم.

  وی با بیان اینکه اگر چهفتنه ۸۸ تلخی ها و ضربه های سنگینی برای مردم و انقلاب اسلامی ما داشته است بیان کرد: فتنه این مزیت را داشت که مردمی که فقط در حد با خبر شدن بودند به آنها قدرت تحلیل و بصیرت داد.

  وی ادامه داد: ما شاید تا قبل از فتنه ۸۸ جرأت نمی کردیم خواص جامعه را از مردم عقب تر بدانیم اما فتنه ۸۸ نشان داد که مردم از خواص جامعه جلوتر هستند.

  نماینده ولی فقیه در رامسر یادآور شد: ۹ دی ماهیت اصلی انقلاب را برجسته و چشم فتنه گران را کور کرد، اما در کنار اینها ۹ دی باعث شد ماهیت اصلی اسلامی انقلاب در تعامل نظام با مردم تجلی پیدا کند.

  وی اظهار کرد: ۹ دی به همه ظرفیت های انقلاب تعلق دارد  و کسی نباید از نام ۹ دی برنجد و این روز بزرگ را متعلق به جناح یا حزب خاصی بکند.

  وی تصریح کرد: اینطور نیست که هر کسی در فتنه و ان حوادث شرکت داشت منافق است بلکه برخی ها در آن گرد و غبار راه را گم کردند زیرا بصیرت نداشتند اما گذر زمان به انها همه چیز را فهماند و امروز در مسیر انقلاب و نظام هستند.

   امام جمعه رامسر گفت: فتنه حرکت نابخردانه بود که با شعار تقلب می خواست اصل نظام را ضربه بزند و هر چه رهبر معظم انقلاب سعه صدر داشت و توصیه می کرد برخی ها بر طبل لجاجت خود می کوبیدند.

  وی در پایان گفت: چیزی که مهم است این است که در کوران فتنه بصیرت داشته باشیم و پشت سرِ ولایت فقیه باشیم و به کلام او گوش فرا دهیم.