پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ , Wednesday 7 June 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11414
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مطرح شد:

  آمار اعضای کتابخانه های رامسر با توجه به جمعیت شهرستان ضعیف است

  مدیر کتابخوانه های عمومی رامسر تعداد اعضای فعال در سال ۹۴ را ۴ هزار و ۲۰۰ نفر، تعداد مراجعین به کتابخانه ها را ۱۶۳ هزار و ۲۴۴ نفر عنوان کرد و از عضویت ۹۶۴ نفر به صورت رایگان خبر داد وگفت: آین آمار با توجه به جمعیت شهرستان آمار خوبی نیست.

  به گزارش نیمه پر رامسر، معاون فرماندار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ضمن بیان تسلیت شهادت حضرت علی (ع)، گفت: یکی از راههای کاهش معضلات اجتماعی و فرهنگی و بسیاری از مشکلات امروز جامعه، کتاب و کتابخوانی است.

  محمد آزاد با اشاره به دو معضل خانمان سوز طلاق و اعتیاد اظهار کرد: این معضلات که خانواده و جامعه را درگیر خود می کنند عامل بسیاری از ناهنجاری های دیگر هستند که برای مقابله با آن سطح آگاهی و فرهنگ افراد را باید افزایش داد که یکی از روش ها مراجعه به کتاب و مطالعه می باشد.

  وی با بیان اینکه وجود مشکلات دلیل بر کم توجه بودن به کتاب است، گفت: در حوزه فرهنگی کتاب و کتابخوانی هیچ فعالیت و تلاشی بی نتیجه نخواهد بود و با شرایط موجود که افراد جذب فضاهای مجازی می شوند از این فرصت هم میتوان در جهت شناساندن کتاب ها و کتابخانه ها به افراد استفاده کرد.

  زینب سلمان طالشی نیز ضمن بیان اینکه معصومین نیز کتابخوانی و مطالعه را در حد فریضه برای امت می دانند گفت: یکی از مهمترین راهبردها در یک برنامه ریزی صحیح فرهنگی، رواج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه است.

  مدیر کتابخوانه های عمومی شهرستان رامسر گزارشی از فعالیت های اداره کتابخانه های شهرستان بیان کرد و تعداد اعضای فعال در سال ۹۴ را ۴ هزار و ۲۰۰ نفر، تعداد مراجعین به کتابخانه ها را ۱۶۳ هزار و ۲۴۴ نفر عنوان کرد و از عضویت ۹۶۴ نفر به صورت رایگان خبر داد وگفت: آین آمار با توجه به جمعیت شهرستان آمار خوبی نیست.

  وی دلیل اصلی عدم گرایش به کتاب را جذب و گرایش افراد به فضاهای مجازی و اینترنت دانست و افزود: در این راستا با فراهم آوری شرایط مناسب باید افراد را به کتاب و مطالعه جذب کرد.

  طالشی برنامه های مختلف فرهنگی انجام شده اداره کتابخانه ها را برگزاری مسابقات کتابخوانی در مناسبت های مختلف، نمایشگاه کتاب، جشنواره لیگ کتابخوانی، برگزاری نشست کتابخوان شهرستانی با حضور مسئولین، مسابقات نقاشی و قصه گویی و… عنوان کرد.

  گفتنی است در پایان افراد حاضر در جلسه پیشنهادات خود را جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی ارائه دادند.