پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ , Thursday 2 February 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23351
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ دی, ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  خروج واگن باری در منطقه سوادکوه/حادثه تلفات نداشت/تلاش برای بازگشایی مسیر

  به دلیل خروج از خط تعدادی از واگن‌های یک قطار باری محور تهران به شمال در روستای جوارم سوادکوه، این محور مسدود شد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، به دلیل خروج از خط  تعدادی از  واگن‌های قطار باری در بلاک زیرآب -شیرگاه  این محور  مسدود شد.

  ماموران فنی راه‌آهن با اعزام به محل در حال بازگشایی مسیر هستند و به دنبال این اتفاق، قطار مسافری محلی و قطار مسافری تهران – ساری و بالعکس  برای روز جاری حذف شده است.

  خروج از خط ۱۴ واگن باری در بلاک زیرآب به شیرگاه در راه آهن شمال منجر به خسارت شدید به خط و واگن‌ها گردید در پی این حادثه خط مسدود شد و این شدیدترین حادثه خروج از خط طی چند سال گذشته است.

  قطارهای مسافری تهران-ساری، تهران-گرگان و پل سفید-گرگان که قرار بود امروز ۸ دی ماه سیر و حرکت داشته باشند، به دستور سید محسن طباطبایی اتابک مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری از برنامه سیر قطارها حذف شدند.

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: با دستور استاندار، تجهیزات موردنیاز در اولین ساعت خروج قطار از ریل در محل استقرار یافت و خروج قطار از ریل در سوادکوه خسارات جانی نداشت.

  علی‌اصغر احمدی بیان کرد: به دلیل خروج از خط تعدادی از واگن‌های یک قطار باری محور تهران به شمال در روستای جوارم سوادکوه، این محور مسدود شد.

  وی افزود: با دستور استاندار تجهیزات مورد نیاز در اولین ساعات خروج قطار از ریل در محل حاضر شدند.

  احمدی با تاکید بر اینکه در این حادثه به کسی آسیب وارد نشد، گفت: ماموران فنی راه آهن، با اعزام به محل در حال بازگشایی مسیر هستند.

  وی، افزود: به دلیل مسدود بودن این مسیر، قطار مسافری محلی و قطار مسافری تهران _ ساری و بالعکس برای روز جاری حذف شده است.

  احمدی، اظهار کرد: علت این مشکل در دست بررسی و پس از مشخص شدن علت حادثه اطلاع رسانی خواهد شد.

  در چند روز گذشته حادثه آتش سوزی ریل باس در نزدیکی ورامین، خروج از خط یک دستگاه ریل باس در ایستگاه تهران و زیر گرفتن مأمور راه آهن که منجر به قطع هر دوپای مأمور شد از سوانح جدی راه آهن است که گفته شده بی سابقه بوده است.

  ۳۰ آذر ماه سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن در مراسم بهره برداری از ۵۲۶ دستگاه واگن باری و مسافری اعلام کرد: ایمنی صنعت حمل و نقل ریلی خط قرمز راه آهن است.

  به گزارش بلاغ، مسافران برای کسب اطلاعات بیشتر از سامانه ۵۱۴۹ اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

  برچسب ها :