پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ , Thursday 9 February 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 21941
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر, ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  نفت بالای ۷۵ دلار ایستاد

  قیمت نفت در اوایل معاملات روز دوشنبه بازار آسیا در بحبوحه ادامه بن بست مذاکرات تولیدکنندگان اوپک پلاس درباره سیاست تولید ماههای آینده و نگرانیها نسبت به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی ثابت ماند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در سپتامبر چهار سنت کاهش یافت و به ۷۵ دلار و ۵۱ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در اوت با یک سنت افزایش، به ۷۴ دلار و ۵۷ سنت در هر بشکه رسید.

  قیمتهای نفت پنج شنبه گذشته پس از این که وزیران انرژی گروه اوپک پلاس درباره افزایش تولید از ماه اوت به بعد به توافق نرسیدند، ریزش کرده بود. عامل شکست در مذاکرات، مخالفت امارات متحده عربی با تمدید هشت ماهه محدودیت عرضه اوپک پلاس تا پایان سال ۲۰۲۲ بود.

  تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند: ابهاماتی در بازار پس از بن بست مذاکرات اوپک پلاس بر سر افزایش تولید آتی شکل گرفت. در نبود یک توافق، کاهش تولید فعلی ادامه پیدا می کند و باعث کمبود شدیدتر عرضه در بحبوحه وجود تقاضای قوی می شود.

  بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت برای ماه آتی هفته گذشته ششمین رشد هفتگی خود را به ثبت رساند که تحت تاثیر گزارش مثبت اداره اطلاعات انرژی آمریکا بود که نشان داد ذخایر نفت و بنزین آمریکا هفته پیش از آن کاهش پیدا کرده و تقاضا برای بنزین به بالاترین حد از سال ۲۰۱۹ رسیده است.

  آمار روز جمعه شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد شرکتهای انرژی آمریکایی شمار دکلهای حفاری نفت و گاز طبیعی را برای دومین هفته متوالی افزایش داده اند.

  با این حال وزیران دارایی اقتصادهای بزرگ گروه جی ۲۰ روز شنبه هشدار دادند شیوع گونه های جهش یافته ویروس کرونا و دسترسی نابرابر به واکسن، روند احیای اقتصاد جهانی را تهدید می کند.

  بر اساس گزارش رویترز، نظرسنجی رویترز نشان داد ابتلای جدید به کووید ۱۹ در ۶۹ کشور افزایش پیدا کرده و نرخ روزانه روند صعودی از اواخر ژوئن و رسیدن آمار به ۴۷۸ هزار نفر را نشان می دهد.

  برچسب ها :