پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ , Tuesday 7 December 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19673
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  راه حل خلاصی از عارضه باد گلو بیش از حد

  چای نعنا حاوی منتول یا جوهر نعنا خشک است و خواص ضد انقباض برای عضلات سیستم گوارش دارد. به همین علت، می‌توانند گاز را کاهش داده، درد آن را کم کنند و باد گلو را از بین ببرند.

  به گزارش بلاغ،  باد گلو یا به اصطلاع عامیانه آن آروغ زدن به انتشار گاز از طریق دهان گفته می‌شود که به نقل از فوت و فن به دلیل تجمع بیش از حد گاز در معده و روده ایجاد شده و متأسفانه در صورت عدم توانایی شما برای کنترل آن ممکن است باعث سرافکندگی‌تان شود.

   

  ۵ راه حل خلاصی از عارضه باد گلو

   

  باد گلو با درمان یا پیشگیری از تجمع گاز قابل درمان است یا می‌تواند کاهش پیدا کند. درمان‌های گوناگونی در این امر به شما کمک می‌کند تا از عارضه خجالت‌آور و بی‌ادبانه آروغ زدن در حضور دیگران، هر چند غیر ارادی باشد، پیشگیری کنید.

  بینو (Beano)

  بینو یکی از محصولاتی که بدون نسخه هم می‌توانید تهیه کنید. وقتی این مکمل غذایی قبل از خوردن غذا با حبوبات و سبزیجات مصرف شود از بروز گاز‌های معده و روده پیشگیری می‌کند.

  مکمل‌های لاکتاز (Lactase Supplements)

  آن‌هایی که عدم تحمل لاکتوز دارند می‌توانند از مکمل‌های لاکتاز که بدون نسخه به فروش می‌رسند، مانند لاکتایید یا دایِری ایز (Dairy Ease)، همراه با غذا استفاده کنند که حاوی لاکتوز است. لاکتاز یک آنزیم در سیستم گوارشی است که بدن برای هضم لاکتوز از آن بهره می‌برد.

  سایمِتیکون (Simethicone)

  سایمِتیکون نیز یک داروی بدون تجویز است که حباب‌های گازی که در معده ایجاد می‌شود را از بین می‌برد و از باد گلو پیشگیری می‌کند.

  زغال فعال (Activated Charcoal)

  قرص‌ها یا کپسول‌های کربن اکتیو یا زغال فعال در فروشگاه‌های مواد غذایی طبیعی به فروش می‌رسد و زمانی که قبل یا بعد از غذا مصرف شود به کاهش گاز معده و باد گلوی شما کمک می‌کند.

  چای نعنا

  چای نعنا حاوی منتول یا جوهر نعنا خشک است و خواص ضد انقباض برای عضلات سیستم گوارش دارد. به همین علت، می‌توانند گاز را کاهش داده، درد آن را کم کنند و باد گلو را از بین ببرند.