پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ , Wednesday 20 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17337
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ضعف شبکه برق در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

  وزیر نیرو گفت: در زمینه گرمایش چادرهای نصب‌شده با بخاری‌های برقی نیز با توجه به استفاده از شبکه فشار ضعیف محدودیت‌هایی وجود دارد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، رضا اردکانیان در حاشیه بازدید از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده در شهر تازه‌آباد با تأکید بر اینکه آب و برق نقاط غرب کشور دارای وضعیت پایداری است، اظهار داشت: امروز هیأتی با حضور وزرای آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، صنعت و معدن، راه و شهرسازی به سرپرستی معاون اول رئیس‌جمهور در منطقه حضور یافته‌اند تا هر چه سریع‌تر برنامه اسکان موقت زلزله‌زدگان سامان داده شود.

  وزیر نیرو با بیان اینکه مجموعه وزارت نیرو نیز منتظر است تا به محض تعیین محل استقرار اسکان موقت مسئله برق‌رسانی به مناطق زلزله‌زده را سازما‌دهی کند، بیان کرد: در زمینه گرمایش چادرهای نصب شده با بخاری‌های برقی نیز با توجه به استفاده از شبکه فشار ضعیف محدودیت‌هایی وجود دارد ولی با اولویت سعی خواهیم کرد ضمن رعایت جنبه‌های ایمنی موضوع گرمایش چادرها در این شرایط اضطراری نیز برطرف شود.

  اردکانیان افزود: در زمینه موضوع آب نیز از ساعات ابتدایی زلزله تاکنون با همکاری تمامی شرکت‌های استان کرمانشاه و همچنین استان‌های معین شرایط خوبی در منطقه برقرار و آب نقاط زلزله‌زده دارای کیفیت مناسب و در دسترس است و هم‌اکنون نیز نیز آمادگی داریم تا مردم برای اسکان موقت نیز دغدغه و مشکلی نداشته باشند.

  وی با بیان اینکه در فاصله ۱۲۵ کیلومتری کانون زلزله ۲۲ سد بزرگ وجود دارد که ۲۰ سد در دست بهره‌برداری و ۲ سد بزرگ نیز در دست ساخت است، گفت: مهم‌ترین دغدغه پس از نخستین لحظات وقوع زلزله مسئله ایمنی و پایداری سدها بود که با بررسی‌های صورت گرفته توسط تیم‌های فنی وزارت نیرو در ساعت سه نیمه شب پس از بروز زلزله مشخص شد که جای نگرانی وجود ندارد و این مهم نقطه دلگرم کننده و روشنی در کارنامه مهندسی کشور بود، زیرا این سدها توسط مهندسان و مشاوران ایرانی و به همت پیمانکاران داخلی طراحی و ساخته شده است.

  وزیر نیرو افزود: کشور ما خشک و کم آب است و مسئله آب جزو مهم‌ترین چالش‌های اصلی کشور است ولی بنده به‌عنوان وزیر نیرو عرض می‌کنم مهم‌تر از مسئله آب و بزرگ‌ترین تهدید جدی برای کشور موضوع زلزله است.

  اردکانیان خاطرنشان کرد: با توجه و تکیه بر دانش روز، استفاده از تجربیات داخلی و خارجی، همکاری و مفاهمه بین دستگاه‌های مسئول و پشتیبانی مردم و مصرف‌کنندگان می‌توان در راستای غلبه بر چالش کم آبی حرکت کرد، اما بحث زلزله موضوعی جدی است، زیرا زلزله یعنی تکان و خسارت و تکان به معنای هوشیاری است، بنابراین ما باید پس از هر زلزله برای زلزله بعدی آماده شویم.

  وزیر نیرو با بیان اینکه باید سیستم‌های خود را ایمن‌تر، ساختمان‌ها را مقاومت‌تر و سازه‌های زیربنایی همچون تاسیسات آب و برق را بازبینی کنیم، بیان کرد: این مهم عملی نیست مگر اینکه ما درس‌های گران‌قیمتی که از زلزله می‌گیریم را فراموش نکنیم و باید همکاران ما نیز در وزارت نیرو و سایر دستگاه‌ها به این مسئله توجه کنند و به سمتی برویم که زلزله مسئله خسارت‌بار جدی برای کشور ما نباشد.