پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ , Monday 1 March 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15860
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ۶۱ روز حبس برای زنی که طلاق می‌خواست!

  یک خانم دکتر که استاد دانشگاه است برای آنکه مچ شوهرش را بگیرد یک عکاس استخدام کرد و روزهای متوالی...

  به گزارش  رامسرنوین به نقل از بلاغ، اخبار حوادث همیشه و در تمامی برهه‌های تاریخ مخاطبان «پَروپاقرصی» داشته و از دهه‌های گذشته تا به امروز همچنان در زُمره پربازدیدترین اخبار قرار داشته است، از سالیان دور نیز تعداد زیادی از خوانندگان، روزنامه را می‌خریدند تا صفحه حوادث آن را بخوانند.

  اکنون نیز با حضور خبرگزاریها و سایتهای خبری، هرروزه بخش قابل توجهی از پربازدیدترین اخبار هر رسانه‌ای به اخبار حوادث تعلق می‌گیرد و صفحه حوادث روزنامه‌ها همچنان پربازدید و پابرجاست.

  برای بازخوانی حوادث و پرونده‌های جنایی در دهه‌های گذشته به‌سراغ اخبار حوادث یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار کشور در دهه ۵۰ رفتیم و در قالب سلسله گزارشهایی به بازخوانی این پرونده‌ها البته با ادبیات و «قلم حوادث‌نویسی» خاص آن ایام (بدون دخل و تصرف در نحوه تنظیم آن) می‌پردازیم.

  در ادامه به بازخوانی حوادث و وقایع جنایی بیست و چهارم شهریور ۱۳۵۵ می‌پردازیم.

  خانم استاد می‌خواست شوهرش را سر بزنگاه به دام بیندازد

  یک خانم دکتر که استاد دانشگاه است برای آنکه مچ شوهرش را بگیرد یک عکاس استخدام کرد و روزهای متوالی به تعقیب او پرداخت.

  دو روز قبل این خانم دکتر به کلانتری پنج تهران مراجعه و اظهار کرد: همسرم مهندس است و با زنی که کارمند عالی‌رتبه یکی از وزارتخانه‌ها است، رابطه دارد، چندین بار همسرم را با آن زن دیدم و دو روز قبل نیز یک عکاس استخدام کردم و هنگامیکه آن دو در یک اتاق بودند وارد خانه شدم تا از آنان عکس بگیرم و مدرک داشته باشم.

  مأموران با شکایت خانم دکتر، همسر او را به کلانتری احضار کردند در تحقیقاتی که به عمل آمد، آقای مهندس گفت: با زنی که از دوستان اداری من است، رابطه دوستانه دارم و چند روز قبل هنگامیکه با آن خانم در اتاق نشسته بودیم ناگهان در اتاق شکسته شد و زنم به اتفاق یک عکاس و پدرش وارد اتاق شد تا از ما عکس بگیرد.

  این زن و شوهر هر کدام در ادعای خود علیه دیگری پافشاری کردند و حاضر به گذشت نشدند و پرونده به دادسرای ناحیه ۶ تهران فرستاده شد.

  بیشتر بخوانید: دندانپزشکی که با پروفایل جعلی یک دختر «خیانت زنش» را کشف کرد

  تزریق «نوالژین» بیمار مبتلا به تنگی‌نفس را کشت

  پرونده پزشکی، که به تشخیص و اعلام شورای انتظامی پزشکی قانونی، دور از احتیاط به بیمار مبتلا به تنگی نفس، تزریق آمپول «نوالژین» را تجویز کرده و باعث مرگ او شده بود در دادگاه جنایی تهران در جریان رسیدگی است.

  چندی پیش زن پنجاه ساله‌ای به نام معصومه در حالیکه دچار تنگی نفس شده بود به این دکتر مراجعه کرد، دکتر با تجویز یک آمپول نوالژین و یک آمپول «سلودآکورتین»، از خانم بهیار مطب خواست این دو آمپول را بلافاصله به بیمار تزریق کند و خانم بهیار در حضور وی دو آمپول را به بیمار تزریق کرد اما پس از تزریق آمپول، رنگ بیمار ناگهان به کبودی رفت و با وجود دادن تنفس مصنوعی و تزریق مجدد آمپول «سلودآکورتین» حال بیمار وخیم‌تر شد و بیمار درگذشت.

  با شکایت پسر معصومه پرونده‌ای در این مورد تشکیل و جسد برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی فرستاده شد.

  پس از معاینه و کالبدشکافی، پزشکی قانونی علت مرگ را شوک ناشی از تزریق آمپول اعلام کرد، شورای انتظامی پزشکی قانونی اعلام کرد دادن نوالژین با توجه به نوع بیماری معصومه، دور از احتیاط بوده است.

  با درخواست متهم برای تعیین وقت رسیدگی به پرونده در دادگاه جنایی تجدید شد.

  زنی که طلاق می‌خواست ۶۱ روز زندانی شد

  زنی که همراه شوهرش برای گرفتن گواهی عدم سازش به دادگاه حمایت ازخانواده رفته بود، به خاطر دعوا با مأمور کلانتری در شعبه پنج دادگاه جنایی به ۶۱ روز حبس محکوم و زندانی شد.

  معصومه که در راهرو دادگاه حمایت خانواده و شوهرش بگومگو داشت به خاطر ایجاد سروصدای زیاد مورد اعتراض مأمور کلانتری قرار گرفت اما معصومه که سخت عصبانی شده بود با مأمور گلاویز شد.

  علیه معصومه که قصد داشت همان روز گواهی عدم سازش با شوهرش بگیرد پرونده تشکیل و به دادگاه ارسال شد.