پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ , Monday 19 April 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15425
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  یادداشت/

  لزوم تقویت نظارت و بازرسی در رامسر

  بارها بعنوان یک خبرنگار در جملات ارزشمند نماینده عالی دولت دقت نموده ام که به موضوع بسیار مهمی در جلسات بدان تاکید نموده است که فرمانداری وظیفه اصلی آن نظارت است فقط در یک مورد مجری است آن هم انتخابات بر اساس قانون.

  به گزارش رامسرنوین، بارها بعنوان یک خبرنگار در جملات ارزشمند نماینده عالی دولت دقت کرده ام که به موضوع بسیار مهمی در جلسات بدان تاکید کرده است که فرمانداری وظیفه اصلی آن نظارت است فقط در یک مورد مجری است آن هم انتخابات بر اساس قانون.

  این توضیحات کوتاه شد تا به مقدمه ای یک امر بسیار مهم که کمتر مورد توجه است بپردازم.

  اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات در بدنه وزارت کشور و به تبع آن ایجاد کارشناسیه ای بازرسی و پاسخگویی به شکایات در فرمانداریها خود ناظر بر نقش پر اهمیت بازرسی است.

  خوشبختانه محمد آزاد فرماندار بومی و پرتلاش رامسر در امر پیگیری ها و نظارت بسیار تاکید کرده اما  این کارشناسی و استقرار آن در بدنه فرمانداری در چه جایگاهی قرار دارد؟

  آیا تاکید فرماندار شهرستان گردشگری رامسر بر اساس یک برنامه ریزی منسجم انجام می پذیرد؟؟

  بهتر نیست وظایف بازرسی در کل شهرستان از حالت منفعلانه به فعال و موثر تبدیل شود؟؟

  بسیاری از مسائل و مشکلات با نظارت و بازرسی های مستمر حل میشود.

  آیا این بازرسی های همه جانبه در شهرستانی که سالانه پذیرای میلیونها گردشگر خارجی و ایرانی بوده پر رنگ است یا نیازمند تحرک بیشتر؟؟

  پیشنهاد میشود در کل شهرستان با تشکیل تیمهای بازرسی و جذب بازرسان افتخاری جلوی هر گونه تضعیف مردم گرفته شود تا منفعت طلبان جرات تخلف نداشته باشند.

  البته بازرسی ها و نظارت بطور ویژه تر در شهرداریها نیز بسیار مهم است و رواج ساخت سازهای غیر مجاز در شهر و روستا آیا ناشی از ضعف نظارت در برخورد با متخلفان نیست؟؟

  کافی است کمی چشمان خود را باز نماییم و به اطراف خود بیشتر نظاره داشتبه باشیم.

  جلال کمالی