پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ , Thursday 22 October 2020
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 13078
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ دی, ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > سیاسی > ویژه ها
 •   

  غیبت مسئولان دولت تدبیر و امید رامسر در سالروز پایان فتنه سبز/

  دلبستگی به کرسی ریاست، سبب جا ماندن از قطار انقلاب/ تعصبات کور سیاسی مانع از دیدن واقعیت ها

  رجل های سیاسی اصلاح طلب و بسیاری از حامیان این حزب سیاسی با تعصبات کور سیاسی و جناحی خود با وجود روشنی موضوع فتنه و اتفاقات آن چشم ها را بر روی واقعیت ها بسته اند و همچنان بر طبل فتنه انگیزی خود می کوبند و در این مسیر حقیقتی همچون ۹ دی را که مردم خلق کردند، نمی بینند.

  به گزارش نیمه پُر رامسر، پنجشنبه گذشته سالروز یوم الله نهم دی ماه بود، روزی که طومار جریان برانداز فتنه آمریکایی صهیونیستی ۸۸ پس از ۸ ماه آشوب گری و اغتشاش توسط مردم ایران اسلامی در هم پیچیده شد و سبب انزوای سیاسی و اجتماعی سران داخلی فتنه و پیروزی جبهه انقلاب اسلامی در برابر جبهه سراسر باطل اشرافیت غرب گرا شد.

  یوم اللهی که در آن، همراه با شور و بینش عمیق سیاسی، عشق و ارادت به اهل بیت علیهم السلام، خصوصا نائب بر حق امام زمان(عج) و فرزند خلف امام راحل عظیم الشان، یعنی مقام معظم رهبری و ولایت مطلقه فقیه، چشم هر بیننده منصف از هر جناحی را به خود معطوف می کرد.

  پس از آن روز که حجم جمعیت در خیابانهای تهران و دیگر شهرستان ها، شاید در تاریخ انقلاب اسلامی و حتی تاریخ معاصر کم سابقه بود، در تقویم ملی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام گرفت و این روز در کنار دیگر روز های مبارک مذهبی و ملی انقلاب اسلامی، یوم الله دیگری را به ثبت رسانید.

  از این رو ملت بیدار و آگاه ایران اسلامی با توجه به تاکیدات هر ساله رهبر معظم انقلاب مبنی بر اهمیت یوم الله نهم دی ماه و مرزبندی با جریان فتنه، فارغ از جناح بندی های سیاسی، هر ساله چنین روزی را با برگزاری تجمعات و مراسمات بزرگداشت، گرامی داشته و ضمن بیعت دوباره با اهداف و آرمان های امام و رهبری، مرزبندی و انزجار مجدد خود را با قانون شکنان فتنه ۸۸ ابراز می دارند.

  امسال نیز در شهرستان رامسر مانند تمام نقاط ایران اسلامی مراسم گرامیداشت نهم دی ماه با حال و هوایی پرشور تر از سال های گذشته برگزار شد.

  دعوت از دو سخنران مطرح کشوری در کنار اهتمام جدی نهادهای انقلابی شهرستان خصوصا نهاد نماز جمعه و امام جمعه محترم، سپاه ناحیه، هیات رزمندگان اسلام شهرستان و دیگر هیئات مذهبی، بر هرچه با شکوه برگزار شدن این مراسم ملی و فراجناحی افزود.

  اما سه روز قبل از برگزاری این همایش ملی، در جریان برگزاری تودیع و معارفه فرماندار سابق و جدید شهرستان در سالن آمفی تئاتر رامسر، خبری از رسانه های مجازی در سطح شهرستان مبنی بر موضع گیری یکی از افراد اصلی یک جریان سیاسی خاص پیرامون برگزاری گرامیداشت یوم الله نهم دی مخابره شد.

  آنجایی که شخص مورد نظر بدون توجه به ملی بودن و فرا جناحی بودن این روز، خطاب به نیروهای امنیتی! و متولیان امر!، با به کار بردن عباراتی همچون تفرقه و نفاق و اختلاف افکنی و تعمیم این عبارات خلاف واقع به سخنرانان این روز، در کمال تعجب خطر وحدت شکنی را گوشزد می کند! و چند روز مانده به این گردهمایی ملی، یوم الله نهم دی ماه را آلوده به گرایش های منحرف سیاسی می کند و بذر-پاش واقعی تفرقه و نفاق در شهرستان می شود.

  اولین مراسم در شب یوم الله نهم دی ماه به همت نهادهای انقلابی شهرستان و با سخنرانی دکتر مهرداد بذرپاش در مصلی جواد الائمه (ع) با حضور چشمگیر مردم حزب الله رامسر برگزار می شود و برگ زرین دیگری در تاریخ سیاسی و مذهبی شهرستان به ثبت می رسد.

  عصر روز پنجشنبه نیز در تجمع پرشور مردم در میدان امام خمینی (ره)، رامسر شاهد دومین مراسم گرامیداشت شهرستان در سالروز حماسه تاریخی نهم دی ماه بود که این مراسم نیز با شکوه خاص و سخنرانی بصیرت بخش مسئول امور روحانیون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین رضایی همراه بود.

  اما چیزی که محل سوال و روی اصلی این یادداشت است، عدم حضور مسئولان شهرستانی دولت تدبیر و امید بوده است.

  سوال اصلی این است که آیا مسئولان محترم دولتی شهرستان، خود را جدای از مردم و انقلاب می دانند؟

  آیا اهمیت یوم الله نهم دی که بساط فتنه گران را که به فرموده امام خامنه ای(دام ظله) کشور را تا لبه پرتگاه پیش برد، در نزد مسئولان شهرستان این مقدار از جایگاه پایینی قرار دارد که این مسئولان نه اینکه حاضر به شرکت در این مراسم نشدند، بلکه حتی حاضر به صدور یک بیانیه هم نیستند!

  نکند مسئولان محترم، اعتقادی به نهم دی ماه که به فرموده ی رهبر فرزانه انقلاب، سیلی محکم مردم بر دهان فتنه گران بود، ندارند؟

  و یا اینکه به دلیل رو در بایستی با برخی به اصطلاح بزرگان جناح های خاصی در رامسر، حاضر به بایکوت این روز هستند؟

  باشد که به گوش ما این جمله نرسد که آقایان محترم مسئول به دلیل چسبیدن به صندلی ریاست، حاضر به سکوت در برابر این روز تاریخی شدند که اگر چنین باشد، بدا به حال این افراد که اینگونه پای بر روی آرمان های امام و شهدا گذاشته اند.

  این در حالی است که ۹ دی ماه مردم انقلابی ایران اسلامی به دلیل توهین ها و اهانت های مکرر فتنه گران به اعتقادات و امنیتشان به خیابان ها آمدند و فارغ از هر گونه جناح بندی سیاسی به حمایت از مقام معظم رهبری و شعار دینی از جمله عزاداری اباعبدالله حسین (ع) پرداختند.

  اما رجل های سیاسی اصلاح طلب و بسیاری از حامیان این حزب سیاسی با تعصبات کور سیاسی و جناحی خود با وجود روشنی موضوع فتنه و اتفاقات آن چشم ها را بر روی واقعیت ها بسته اند و همچنان بر طبل فتنه انگیزی خود می کوبند و در این مسیر حقیقتی همچون ۹ دی را که مردم خلق کردند، نمی بینند زیرا به تعبیرشان جناح و حزب سیاسی شان لطمه می خورد.

  سخن پایانی مان به آن دسته از مسئولینی است که در هر همایش و جلسه مرتبط و نامرتبطی و البته به صرف نهار و شام حضور پیدا می کنند و حضور حماسی دارند اما تا پای ارزش های انقلاب و روزهایی فرا می رسد که می باست انقلابی بودن و مردمی بودن خود را نشان دهند بهانه خدمت به مردم و مشغول بودن به کار را به میان می آورند که البته امیدواریم مشغول خدمت و کار برای مردم بوده باشند.


  نظرات