پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ , Tuesday 21 March 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 12191
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ آبان, ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۵
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  فرماندار رامسر:

  لزوم ورود بخش خصوصی و نهادهای عمومی در جهت توسعه صحیح سواحل

  فرماندار رامسر گفت: بخش‌های خصوصی و نهادهای عمومی باید با گرفتن اخذ مجوزهای قانونی از سازمان بنادر اقدام کنند تا شاهد گسترش و توسعه صحیح سواحل باشیم.

  به گزارش نیمه پُر رامسر، حسین سروری در جلسه ساماندهی سواحل که با حضور مهندس سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران برگزار شد، گفت: سواحل مازندران به ویژه شهرستان رامسر از ظرفیت گردشگری بسیار بالایی برخوردار است و از این رو حفاظت از دریا نباید مورد غفلت قرار گیرد.

  وی افزود: یکی از مهم ترین مزیت های شمال کشور سواحل زیبا و کم نظیر رامسر است که حدود ۲۰ کیلومتر ساحل در این بخش وجود دارد.

  فرماندار رامسر بابیان اینکه نگهداری و سازماندهی سواحل امری ضروری است بیان کرد: نگه داری سواحل باید به صورت جدی بررسی شود و براساس دستورالعمل‌ها و قوانین برای سازماندهی سواحل و حفاظت از حریم دریا و همچنین پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز که به عنوان آسیبی جدی برای سواحل محسوب می‌شوند اقدام کنیم و با رعایت ضوابط قانونی برای بهره‌گیری از سواحل اقدامات خوبی داشته باشیم.

  وی تصریح کرد: این ظرفیت در کشور وجود دارد که در کنار فرودگاه از اسکله چند منظوره در جهت توسعه اقتصادی و رونق کسب و کار و ایجاد فرصت های شغلی جدید بهره مند شویم و از سویی نگهداری و ساماندهی سواحل به عنوان تکلیف قانونی و شرعی محسوب می شود.

  وی با اشاره به تجاوزهای دریایی در سواحل خاطر نشان کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی به ویژه شهرداری‌ها و بخشداری‌ها باید تلاش شود تا شاهد تجاوزات نباشیم و بخش‌های خصوصی و نهادهای عمومی باید با گرفتن اخذ مجوزهای قانونی از سازمان بنادر اقدام کنند تا شاهد گسترش و توسعه صحیح سواحل باشیم که با آموزش، فرهنگ‌سازی و اعمال روش‌های قانونی مانع از دست‌اندازی به سواحل می شود.